چگونه از تمرین بدنسازی سریع تر نتیجه بگیریم؟

چگونه از تمرین بدنسازی سریع تر نتیجه بگیریم؟

هنوز خیلی از خانم ها از فواید بی نظیر تمرین با وزنه یا همان بدنسازی برای سلامتی و تناسب اندام آگاه نیستند. ترس از حجیم و مردانه شدن ، بازگشت وزن پس از کنار گذاشتن و دیگر افسانه ها درباره بدنسازی زنان آنها را از رسیدن به نتیجه مطلوب باز می دارد. اگر جزو این دسته از خانم ها هستید حتماً مطالب قبلی ما را بخوانید.

بعضی روزها رفتن به باشگاه و تمرین بدنسازی مثل سعود به قله اورست سخت به نظر می رسد! وقتی اراده کردید و پا به باشگاه گذاشتید سعی خواهید کرد تا تمام تمرکزتان را را روی تمرین بگذارید چون می خواهید واقعاً نتیجه بگیرید و همینطور دوست دارید سریع تر نتیجه تمرینتان را ببینید. اگر این اتفاق نیافتد نا امید خواهید شد و اراده خود را برای رفتن به باشگاه بدنسازی از دست می دهید. اما باید بدانید که کارهایی که شما در ساعاتی که در خارج از باشگاه هستید انجام می دهید می تواند در سریع تر نتیجه گرفتن خیلی تعیین کننده باشد. برای مشاهده نتایج مطلوب از بدنسازی باید کمی صبور باشید چون برای یک خانم حداقل ۶ تا ۸ هفته زمان می برد تا نتایج محسوس باشد.

اگر خیلی برای باشگاه رفتن وقت بگذارید مجموع ساعات تمرین شما در هفته بیشتر از ۸ تا ۱۰ ساعت نمی شود! هر هفته از ۱۶۸ ساعت تشکیل شده پس باید بدانید که کارهایی که در ۱۶۰ساعتی بیرون باشگاه انجام می دهید خیلی مهم تر است و به راحتی می تواند نتیجه زحماتتان در باشگاه را از بین ببرد و یا سرعت نتیجه گرفتن شما را چند برابر کند!

در اینجا ۵ راهکار برای دستیابی به نتیجه سریع تر از تمرینات بدنسازی را ذکر می کنیم. مطمئن باشید اگر این نکات را رعایت کنید در زمان کمتر نتیجه بهتری می گیرید.

۱- هرچه سریع تر پس از تمرین بدنسازی یک وعده کوچک و سبک میل کنید. بهتر است از ترکیب پروتئین های زود جذب و کربوهیدرات استفاده کنید. شیرکاکائو ، موز با کره بادام زمینی ، یک عدد سیب یا پنیر گزینه های خوبی هستند.

۲- هر ۳ تا ۴ ساعت پس از تمرین میان وعده های سبکی میل کنید. این کار سبب می شود تا سوخت و ساز بدنتان بالاتر رود. بهتر است هر میان وعده شامل ترکیب متعادلی از کربوهیدرات ، پروتئین و چربی باشد.

۳- راهی برای رهایی از استرس های روزانه پیدا کنید. هورمون استرس یعنی کورتیزول ، هورمونی کاتابولیک است. کاتابولیک بودن یعنی این هورمون حجم عضلات شما را کاهش می دهد و از قدرت شما می کاهد. استفاده از مدیتیشن ، تنفس عمیق ، یوگا ، مطالعه ، هنر و موسیقی و هر راهی که شما را از استرس دور می کند سبب کاهش ترشح هورمون کورتیزول می شود.

۴- در روزهایی که تمرین بدنسازی ندارید بیشتر تحرک داشته باشید. تحرک داشتن و فعالیت زیاد موجب بهبود گردش خون و بهبود ریکاوری می گردد. کمی پیاده روی یا دوچرخه سواری تفریحی یا کمی آب بازی در استخر می تواند بسیار موثر باشد.

۵- کیفیت خوابتان را بالا ببرید. زودتر به تخت خواب بروید. بهتر است اتاق خوابتان خنک و تاریک باشد تا خواب بهتری داشته باشید. خواب بهتر یعنی ریکاوری بهتر عضلات و گرفتن نتیجه سریع تر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سرزمین بدنسازی رد کردن