مصرف پروتئین

مصرف پروتئین

شیوه ی جایگزین کردن درست مواد مغذی یا دریافت مقدار مناسب و کافی از هر کدام از آن ها از جمله پروتئین می تواند بهترین دوست عضلات انسان باشد ، این فقط در صورتی است که در انتخاب مواد غذایی و میزان آن اشتباه نکنید.

پروتئین و بحث در مورد آن به نوعی در دنیای سلامتی و تناسب اندام کلیشه شده است. شایعات و اصطلاحاتی در مورد مصرف پروتئین و اشخاصی که به طور منظم به باشگاه می روند و در واقع عاشقان ورزش به حساب می آیند کاربرد دارد که بیشتر به یک جوک شبیه هستند، به عنوان نمونه انقدر باید پروتئین مصرف کرد تا نیاز ورزشکاران به پروتئین جبران گردد.

برای افرادی که عاشق باشگاه رفتن هستند، میزان پروتئین دریافتی آن هم به طور روزانه بسیار حائز اهمیت است. مفهوم این جمله به آن معنا نیست که در مصرف پروتئین دریافتی زیاده روی کنید.

 اما باید بدانید که چه میزان پروتئین لازم است تا بدن تان در بهترین شرایط خود ، بهترین عملکرد را داشته باشد و به خوبی کار کند.

چه میزان پروتئین یعنی زیاد؟ منظور از مصرف بیش از حد پروتئین چه قدر است؟

مطمئناً یک رژیم غذایی پر پروتئین و کم کربوهیدرات می تواند چند کیلویی از وزن تان را در طول مدت کوتاهی کاهش دهد و تناسب اندام و بسیاری از فواید تمرینی را برای تان به ارمغان آورد، اما اگر رژیم صبحانه ی روزانه ی خود را با مصرف ۳تخم مرغ تنظیم کنیم و در طول روز نیز مقدار زیادی پروتئین مصرف کنیم، احتمالاً دچار اضافه وزن خواهیم شد. (به دلیل مصرف بیش از حد و غیر ضروری پروتئین)

در گفتگو با جیم وایت، متخصص تغذیه و فیزیولوژیست ورزشی، در پاسخ به این سوال که مصرف بیش از حد چه تاثیراتی بر بدن دارند، توضیح داد: که بدن تنها قادر است تا به هضم و جذب مقدار مشخصی از پروتئین در هر وعده غذایی بپردازد، که این رقم در حدود ۲۰-۴۰ گرم در هر وعده غذایی است. وی در ادامه اضافه کرد: [با مصرف بیش از مقدار توصیه شده] خود را از دریافت دیگر مواد مغذی مورد نیاز بدن تان مانند غلات کامل، چربی ها و میوه ها و سبزیجات محروم خواهید ساخت.

مصرف بیش از اندازه ی پروتئین به امید اینکه عضلات بزرگتری داشته باشید، نه تنها فایده ای ندارد، بلکه سبب افزودن مقادیر کالری اضافی به بدن تان می شود.

مشابه این مسئله، با مصرف بیش از حد پروتئین، سیستم گوارش تان را تحت فشار بسیار زیادی قرار خواهد داد. تحت این شرایط احتمالاً احساس تهوع و ضعف پیدا می کنید، مخصوصاً اگر کربوهیدرات را به اسم دریافت پروتئین اضافی قطع کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت پشتیبانی مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سرزمین بدنسازی رد کردن