مکمل بدنسازی که شما را باهوش تر می کند

مکمل بدنسازی که شما را باهوش تر می کند

داشتن تمرکز و درک از محیط در بسیاری از مسابقات معتبر بدنسازی برای هر ورزشکاری بسیار کارآمد و مفید است. بسیاری از مردم ، به خصوص ورزشکاران به دنبال راه هایی برای مدیریت استرس ، بهتر فکر کردن و موفقیت در مسابقات ورزشی هستند. امروزه مکمل های بدنسازی متنوعی در بازار وجود دارند که بر داشتن خاصیت بهبود تمرکز ، یادگیری و ادراک مدعی هستند.

اما در این مقاله علمی سرزمین بدنسازی با یکی از معتبر ترین مکمل های بدنسازی آشنا می شوید که تمام خواص گفته شده را شامل می شود :

NALT یا N-استیل-L-تیروزین
آشنایی با مکمل بدنسازی NALT
NALT
یکی از بهترین فرم های آمینو اسید L-تیروزین است که براحتی توسط دستگاه گوارش جذب شده ، به گردش خود وارد می شود و براحتی جذب بافت هدف می گردد. آمینو اسید L-تیروزین توسط مغز استفاده شده تا آمینی به نام دوپامین تولید شود. دوپامین نقش بزرگ و مهمی در حافظه ، تمرکز ، یادگیری و حس امید و شادی در زندگی دار. دوپامین یک نوع انتقال دهنده عصبی است که سطح هوشیاری، یادگیری، خلاقیت، رضایت، توجه و تمرکز  را تعیین می کند . سطوح پایین دوپامین می تواند نشانه هایی مانند تغییرات خلق و خوی مکرر، مشکل در تمرکز ذهن ، بی خوابی، خستگی، اضطراب، و پرخوری اجباری )که باعث افزایش وزن می شود) داشت باشد.

بعضی از خواصی مکمل بدنسازی NALT شامل موارد زیر می شود :

 •  بهبود تمرکز ، حافظه و ظرفیت یادگیری
  •    
  انعطاف بهتر در یادگیری و آگاهی ، بهبود مهارت تجزیه و تحلیل
  •    
  کمک به تصمیم گیری ، روان بودن ذهن ، و خلاقیت
  •    
  بهتر کردن روان فرد و ایجاد دید مثبت در ذهن او
  •    
  افزایش سطح انرژی بدن
  •    
  کاهش استرس و نگرانی اجتماعی
  این مکمل بدنسازی زیر فشار و استرس بهتر کار می کند.
  نکته جالب در مورد NALT این است که وقتی فرد از فشار و استرس رنج می برد، این مکمل نقش خود را بهتر ایفا می کند. این استرس می تواند به صورت فشار کار و تحصیل ، استرس های روابط خانوادگی و دوستانه و یا استرسی باشد که از طریق تمرینات دشوار و شدید بدنسازی حاصل می شود. هنگامی که استرس فروکش کرد ، سایر عواملی که تحت تاثیر قرار گرفته بودند ، بهبود پیدا می کنند.
  با مصرف NALT کافی در طول روز می توان از بروز استرس هایی که در نتیجه فشارهای عادی زندگی و یا در نتیجه پرداختن به تمرینات سنگین بدنسازی و حتی مصرف داروهای استروئیدی بر فرد وارد می شود تا حد چشمگیری پیشگیری کرد.

منبع این مکمل بدنسازی ؟

بسیاری از تحقیقات ثابت می کند که بهتر است NALT را از طریق نوشیدنی ها یا همراه سایر مواد معدنی مصرف کنیم. محصولات زیر از بهترین منابع برای بدست اوردن این مکمل مفید بدنسازی هستند:
•    Brain Candy (
دو نوع کافئین دار و بدون کافئین)
•    Spike® Double Shot
•    Spike® Shooter
•    Spike® Hardcore Energy

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سرزمین بدنسازی رد کردن