۳ اشتباه خانمها در باشگاه فیتنس و بدنسازی

۳ اشتباه خانمها در باشگاه فیتنس و بدنسازی

درست است که بیشتر خانم ها از شنیدن نصیحت و بهره بردن از تجربیات ورزشی افراد باتجربه فاصله می گیرند ، اما اگر به پیشرفت در بدنسازی و رسیدن به تناسب اندام ایده‌آل علاقه مند اند بابد از قوانین نانوشته باشگاه بدنسازی پیروی کنند و مرتکب اشتباهات تمرینی نشوند. بعضی از بانوان دوست دارند به قدرت و حجم مناسبی در عضلات خود دست پیدا کنند ، بنابراین باید بگوییم که وزنه زدن و بیشتر غذا خوردن از بهترین راه ها برای رسیدن به اهداف فیتنس است.


متاسفانه ، بیشتر ورزشکاران زن مرتکب اشتباهات مبتدی در باشگاه بدنسازی می شوند. برای مثال ، در حالی که آقایان فرم حرکات بدنسازی را تا حد زیادی رعایت می کنند و تمرینات را با وزنه های سنگین تر انجام می دهند ، خانم ها معمولا خلاف این کار را ثابت کرده اند؛ وزنه زدن سبک با تلاش کم ، با ترس اینکه هیکل و فرم بدن آنها مانند آرنولد نشود ! بسیاری از خانمها فکر می کنند که ساخت عضلات بسیار راحت است و نباید با وزنه های سنگین تمرین کرد تا هیکل مردانه پیدا نکنیم ؛ این تصور غلط است.

در ادامه با ۳ اشتباه متداول بانوان در باشگاه بدنسازی آشنا می شوید ، همچنین نکاتی در نورد تصحیح آنها و رسیدن به فرم و اندام مورد علاقه شرح داده می شود :

به اندازه کافی سنگین کار نکردن


من نمی خواهم عضلات درشت و بزرگی داشته باشم” این جمله را به ندرت از مردها و بیشتر اوقات از زبان خانمها می توان شنید. حقیقت این است که ، ساخت و رشد عضلات برای مردها نیز بسیار سخت است ، این در حالی است که مردها از تستسترون بیشتری نسبت به زنها بهره می برند. علاوه بر آن، هیچ ورزشکاری نمی تواند بیش از حد استاندارد هیکل خود را درشت کند ، مگر از راه فرعی! حتی با خوردن متداول و بیش از حد اندام فرد در مدت کوتاه تغییر چندانی با شکل قبلش نمی کند ، یک دفعه هرکول را در آیینه نمی بینید !
در کل ، یک قانون کلی بدنسازی وجود دارد ؛ سنگین کار کردن و افزایش تدریجی سنگینی وزنه ها بهترین و سازنده ترین مسیر برای هر ورزشکار است تا بتواند به اندام ایده‌آل خود دست پیدا کند.
یک اندام حجم دار و عضلانی با تمرینات بدنسازی خاص یا روش های کمتر دیده شده بدست نمی آید ، یلکه محصول اضافه کرون حجم عضله و چربی پایین بدن است. چربی بدن با پیروی از یک رژیم هوشمندانه بدنسازی و حجم عضله با استفاده از وزن های سنگین تر امکان پذیر است !

انجام بیش از حد تمرینات هوازی


در بیشتر موارد ، خانمها بر روی وزنه زدن تمرکز نمی کنند و بیشتر وقت خود را در باشگاه بدنسازی بر روی تمرینات هوازی می گذارند. درست است ، هوازی جایگاه خاصی در روال یک برنامه بدنسازی دارد ، اما هیچ دلیلی برای بانوان وجود ندارد که این نوع تمرین را بیشتر از آقایان انجام دهند.
در واقع ، انجام هوازی بیش از حد می تواند به اهداف فیتنس شما لطمه بزند. برای بانوان ساخت عضله دشوار است ، حفظ حجم ساخته شده نیز سخت است ، و اختصاص زمان زیاد برای راه رفتن ، دویدن یا دوچرخه سواری حفظ این حجم را سخت تر و حتی غیرممکن می کند. برای مثال ، فیزیک بدنی یک پاورلیفتر زن را با یک زن ایروبیک کار مقایسه کنید. پاورلیفتر ها اندامی خوش فرم ، با چربی کم و ایده‌آل دارند ، در حالی که بدن فرد ایروبیک کار چربی بیشتری دارد ، اما چاق به نظر نمی رسد ، ولی فرم و شکل اندام آنها تغییر چندانی با فرم قبلی نمی کند. این مسئله در مورد مردها نیز صادق است.

غذا خوردن مانند پرنده

شاید این جزو اشتباهات موجود در باشگاه بدنسازی نباشد ، اما اگر تغذیه بدنسازی رعایت نشود ارتباط مستقیمی با کیفیت و تاثیرگذاری حرکات بدنسازی انجام شده در باشگاه برقرار می کند. بیشتر بانوان کمتر از حد مورد نیاز برای رسیدن به اهداف فیتنس و تناسب اندام خود غذا می خورند. درست است ، همه یا بیشتر خانمها اکثر اوقات زندگی خود در رژیم هستند ! اما ذخیره چربی یکی از مکانیسم های اصلی بدن است ، و اگر به خودتان گرسنگی بدهید تمرینات باشگاه بدنسازی را ضایع کرده اید.
در زمینه دریافت کالری برای بدن ، خانمها علاقه بیشتری به کربوهیدرات دارند و از چربی ها و چربی های ضروی چشم پوشی می کنند برعکس آقایان که بیش از حد پروتئن می خورند و مواد مغذی دیگر را نمی شناسند.
بدن شما برای ترمیم و ساخت بافت عضلانی به پروتئین زیادی نیاز دارد ، و چربی های موجود در یک رژیم غذایی بدنسازی برای حفظ و ایجاد شادابی پوست و سلامت هورمونی ضرورت دارند. بنابراین به تغذیه خود اهمیت بدهید ، بر روی قوی شدن تمرکز کنید و انرژی خود را بیش از حد صرف تمرینات هوازی نکنید ، از این راه از تغییر فیزیک و فرم اندام خود متعجب می شوید. موفق باشید !

جهت کسب اطلاعات بیشتر به پشتیبانی آنلاین موجود در سایت مراجعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سرزمین بدنسازی رد کردن